سجاده فرش‌ اکریلیک، مرغوب‌ترین فرش‌های سجاده‌ای

سجاده فرش‌ اکریلیک جایگاه پراهمیتی در صنعت نساجی ایران و جهان دارد. تولیدکنندگان الیاف اکریلیک کشورهایی چون ایتالیا، آلمان، اسپانیا، پرتغال و ترکیه می  باشد. ایران الیاف اکریلیک خود را از کشورهایی چون آلمان، اسپانیا و ترکیه دریافت می‌کند.

باید بدانیم که بهترین فرش‌های سجاده‌ای، فرش‌هایی هستند که 100 درصد نخ خاب آنها اکریلیک باشد. الیافی که تقریبا حالت پشم مانند دارند و سبک و گرمند. نخ‌های اکریلیک در مقایسه با الیاف پلی استر و ابریشم مصنوعی مقاوم تر است.  همچنین  راحت‌تر از آلودگی‌ها پاک می‌شوند و قابلیت شست و شوی بهتری دارند.

چگونه تشخیص بدهیم  جنس سجاده فرش اکریلیک است یا خیر؟

– روی فرش دست بکشید: اگر دست شما به فرش نچسبد و راحت سر بخورد، آن فرش اکریلیک است.

– فرش را بو کنید: بوی سجاده فرش اکریلیک، مشابه بوی مواد نفتی و یا پلاستیک نیست.

– به شفافیت رنگ ها دقت کنید: رنگ سجاده فرش‌ اکریلیک بر خلاف مشابه پلی‌استر، درخشان، شفاف و زنده است.

سجاده فرش صد در صد اکریلیک تهیه کنید

از آنجا که قیمت نخ‌های اکریلیک بالا است، بسیاری از کارخانه‌ها برای کم کردن هزینه، از ترکیبی از نخ‌های اکریلیک و پلی‌استر یا پلی پروپیلن استفاده می کنند. پر واضح است که هرچه درصد استفاده از الیاف اکریلیک بیشتر باشد، کیفیت و قیمت سجاده فرش هم افزایش پیدا می کند.

هیت‌ست شدن، فرآیندی مهم در تولید سجاده فرش‌های اکریلیک

قبل از بافت یک سجاده فرش، فرآیندی روی الیاف آن انجام می شود . در طی آن، لیف های اکریلیک با بخار آب گرمادهی می شوند. این فرآیند باعث بالا رفتن ماندگاری سجاده فرش‌های ماشینی می‌شود. جالب است بدانید که احتمال پارگی در این سجاده فرش‌ها کمتر است. چون روزانه رفت و آمد زیادی توسط نمازگزاران روی سجاده فرش ها انجام می شود؛ دوام و استحکامی که با هیت‌ست شدن به این فرشهای سجاده ای داده می شود، مهم است. هیت‌ست شدن اثرات دیگری نیز دارد، مثل پر تراکم نشان دادن فرش، آب نرفتن بعد از شست و شو و کم کردن پرز فرش.

از کجا سجاده فرش صد در صد اکریلیک بخریم؟

خب! متوجه شدید که تشخیص یک سجاده فرش اکریلیک نیاز به تجربه دارد. هر فرش سجاده ای اکریلیکی لزوما خوب نیست! پس بهتر است از یک شرکت و مجموعه شناخته شده و معتبر خریدار کنید. محراب نقش تولید کننده تخصصی فرش‌ سجاده‌ای صد در صد اکریلیک، هیت ست شده و با نخ بایر آلمان می باشد.

اگر به دنبال خرید فرش سجاده‌ای برای مسجد و یا نمازخانه خود هستید و نمی‌خواهید درگیر واسطه‌ها شوید، همین حالا با همکاران فروش محراب نقش تماس بگیرید.

 09133617256

متنظر سفارش شما خوبان هستیم از فرش تا عرش با محراب نقش