03154751366 - 09133617256

سوختگی سجاده فرش را چگونه ترمیم کنیم؟ شاید این سؤال بسیاری از متولیان مساجد و یا کسانی که در نمازخانه محل کارشان از سجاده فرش استفاده می‌کنند، باشد. احتمالاً برای شما هم پیش آمده که در منزل با سوختگی فرش مواجه شوید؛ اما سوختگی سجاده فرش، با حساسیت بیشتری مواجه است؛ چرا که روزانه در دید بسیاری از مردم و نمازگزاران بوده و لازم است که سجاده فرش‌های پهن شده در مسجد که خانه خداست، زیباترین و تمیزترین شکل را داشته باشند. سوختگی یکی از آسیب‌های سجاده فرش است که به‌سختی جبران می‌شود، اما با بعضی راهکارها می‌توان ظاهر بهتری به فرش سجاده‌ای داد.

 

رفع سوختگی سجاده فرش با سیگار یا زغال 

burn-prayer-carpet-Smoking

اگر فرش مسجد یا نمازخانه شما با سیگار یا زغال سوخته است، ابتدا سطح سوختگی را با یک سمباده بسابید، سپس خوب و تمیز جارو کنید. پس از جارو کردن، اگر آثار سوختگی باقی مانده بود، می‌توانید با استفاده از محلول آب اکسیژنه محل را شست‌وشو داده و سپس خشک کنید. اگر با زغال هم سوختگی سجاده فرش اتفاق افتاده باشد، با یک قیچی و یا یک جسم برنده و تیز، پرزها را کوتاه کنید و پس از آن با شامپو فرش سطح مورد نظر را بپوشانید تا خشک شود.

 

رفع سوختگی سجاده فرش با اتو

درصورتی‌که سوختگی سجاده فرش شما با اتو به وجود آمده، اگر یک زردی کم و ملایم داشت، با یک نصفه پیاز روی محل را بپوشانید و تمام سطح سوختگی را آغشته به پیاز کنید. سپس با آب سرد محل را شست‌وشو دهید.

 

رفع سوختگی سجاده فرش با اجسام داغ

ممکن است سوختگی سجاده فرش شما با اجسام داغ به وجود آمده باشد. در این صورت آثار سوختگی را می‌توانید با یخ پوشش دهید و سپس اجازه دهید تا خشک شود. البته این راهکار در صورتی است که سوختگی کم باشد.

 

رفع سوختگی سجاده فرش با شمع

اگر لکه‌های پارافین روی سجاده فرش هنوز خشک نشده باشند، می‌توانید به‌وسیله قاشق آن را بردارید. درصورتی‌که لکه شمع سفت شده باشد، می‌توانید یک دستمال خشک روی محل قرار دهید و سپس با یک اتوی داغ به آرامی روی دستمال بکشید تا لکه‌های پارافین آب شده ولیست قیمت فرش نماز (فرش سجاده ای) جذب دستمال شود. در پایان با یک دستمال خیس روی محل را پاک کنید و اجازه بدهید خشک شود.

 

یک روش کلی برای برطرف کردن محل سوختگی سجاده فرش

burn-prayer-carpet-iron

شما می‌توانید ابتدا از جاهای سالم سجاده فرش، به‌وسیله یک موچین یا وسیله تیز مقداری پرز برداشته و سپس در محل سوختگی سجاده فرش بچسبانید. البته همخوانی رنگ پرزها با محل سوختگی مهم است.

اگر سوختگی فرش سجاده‌ای شما عمیق بوده و قابل‌ترمیم توسط خودتان نیست، بهتر است آن را به دست متخصصان بسپارید تا آن را اصلاح کنند.

معمولاً سجاده فرش‌هایی که از جنس پلی اکریل یا نخ‌هایی با پایه پلاستیک بافته شده‌اند، زودتر می‌سوزند و از بین می‌روند. اما سجاده فرش‌هایی که با نخ اکرولیک بافته شده باشند، مقاومت بیشتری در برابر سوختگی دارند و به‌راحتی جای اجسام داغ روی آن‌ها باقی نمی‌ماند. سجاده فرش‌های شرکت محراب نقش کاشان با نخ صد در صد اکرولیک و توسط جدیدترین دستگاه های بافت فرش بافته شده اند و دوام و استحکام بسیاری دارند.

اگر نمی‌خواهید درگیر واسطه‌ها شوید، همین حالا مستقیم با بخش فروش شرکت محراب نقش کاشان تماس بگیرید و انواع طرح‌ها را همراه با لیست قیمت فرش مسجدی دریافت کنید.

شماره ثابت    54751366 – 031

شماره همراه 09133617256

پذیرای سفارش شما خوبان هستیم

از فرش تا عرش با محراب نقش