03154751366 - 09133617256
فرش سجاده محراب نقش کاشان

‌فرش سجاده ای ارزان از راهنمایی تا خرید.

امروزه خرید فرش سجاده ای ارزان قیمت یکی از ملاک های مهم برای هیئت امنای مساجد است. اما به نظر شما دلیل ارزان بودن این سجاده فرش‌ها چیست؟ آیا کیفیت مطلوب ملاک خرید فرش نمازخانه نیست؟

طبیعتا بهترین‌ها به سبب استفاده از بهترین مواد و بهترین دستگاه‌ها برای تولید سجاده فرش، از قیمت های پایینی برخوردار نیستند. اما هزینه آنها نیز بی دلیل بالا نیست.

بی شک هر فردی در جامعه براساس مقدار موجودی خود خرید می کند. اما چه خوب است مردم به دنبال کالایی با کیفیت و مرغوب باشند. زیرا اگر فردی فرش سجاده ای ارزان به ما پیشنهاد می دهد الزاما خیری به ما نمی رساند.

همچنین اگر کالاهای گران قیمت نیز خریداری کردید مطمئن نباشید که حتما از کیفیت و جنس خوبی برخوردار است. پس بهتر است آگاهانه خرید کنیم. ما در این مقاله شما را با فاکتورهای مهم قیمت گذاری فرش سجاده ای آشنا خواهیم کرد.

فرش سجاده ای بر چه اساسی قیمت گذاری می شود ؟

فرش سجاده محراب نقش کاشان

‌‌جنس نخ فرش سجاده ای :

سه نوع جنس نخ برای خرید فرش سجاده ای وجود دارد که ارزان ترین آن نخ BCF می باشد. نخ های BCF اکثرا برای کشور های ضعیف جامعه استفاده می شود. به این فرش‌ها فرش سجاده‌ای درجه سه گفته می شود.

فرش های درجه دوم نیز با نخ پلی استر بافته می شود. کیفیت و مقاومت نخ های پلی استر نسبت به نخ bcf  بالا تر است. و از قیمت بالا تری نیز برخوردار می باشد.

و اما مرغوب ترین و با کیفیت ترین نوع فرش سجاده، فرش هایی هستند که برای بافت آن از نخ تمام اکرولیک بایر آلمان استفاده می شود. در واقع نخ اکریلیک از کیفیت، دوام و طول عمر زیادی برخوردار است. تغییرات ناشی از پا خوردگی و آب رفتگی بسیار اندک است. در زمان شستشو هیچ گونه تغییری مشاهده نمی شود. همچنین در برابر گرما مقاومت بالایی دارد.

عمر فرش سجاده ای پلی استر نسبت به نخ اکریلیک کمتر است. و در مدت زمان کوتاهی نرمی و لطافت خود را از دست می دهد. و در اثر تابش نور خورشید جلوه زیبایی آن کم می شود. همچنین مقاومت آن در اثر سوختگی بسیار پایین است.

 تعداد شانه و تراکم فرش سجاده ای:

لازم است بدانید هر مقدار شانه فرش بالاتر می رود کیفیت و ظرافت سجاده فرش نیز بیشتر می شود. اما تراکم فرش هر چقدر بیشتر می شود خواب فرش کم تر و پایین تر می آید. فرش های استاندارد حداقل 500 شانه هستند ولی برای تولید فرش سجاده ای ارزان  قیمت باید از دستگاه های بافندگی 440 شانه استفاده کنیم.

وزن فرش سجاده ای:

وزن فرش همان ضخامت یا خاب فرش است  که وزن فرش را تعیین می کند و نکته اساسی درتولید فرش های ماشینی دارد. وزن کمتر نخ مصرفی میتواند قیمت کل  فرش سجاده‌ای  را کاهش دهد.

نکات مهم هنگام خرید فرش سجاده ای ارزان!

قبل از خرید فرش سجاده ای ارزان، بهتر است به این نکات توجه نمایید:

  • نخ استفاده شده در سجاده فرش‌ها : یک سجاده فرش عالی و خوب بی شک با نخ خوب و درجه یک بافته می شود. زیبایی و مقاومت یک فرش بستگی به جنس نخ آن دارد. هر مقدار کیفیت نخ بهتر باشد، مقاومت آن بیشتر خواهد بود . امروزه نخ های اکریلیک بیشترین محبوبیت را بین مردم به دست آورده است.
  • تعداد شانه در فرش های سجاده‌ای : هرچقدر شانه فرش ها بیشتر باشد برای بافت از الیاف و نخ بیشتری استفاده می شود.
  • میزان تراکم فرش سجاده‌ای: تراکم فرش همان دوام و ماندگاری فرش می باشد. و هرچقدر تراکم بالاتر باشد وزن سجاده فرش نیز بالاتر خواهد بود. هنگام خرید باید بدانید هرچه تراکم فرش سجاده ای بیشتر باشد سجاده فرش بهتر خواهد بود . چنان چه قیمت فرش سجاده ای ارزان تر باشد قاعدتا از طول عمر کمتری برخوردار خواهد بود.
  • دستگاه بافندگی فرش سجاده‌ای: بافت فرش های سجاده ای با دستگاه های جدید و به روز(وندویل بلژیک) بی شک قیمت سجاده فرش را نیز بالاتر می برد.
  • آهار و وزن سجاده فرش: آهار به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شود. هرچقدر کیفیت آهار مناسب تر باشد مقاومت و استحکام فرش نیز افزایش می یابد. وزن فرش، نکته بسیار مهم در هنگام خرید فرش سجاده ای ارزان قیمت است. ضخامت یکی از اصلی ترین موارد تعیین کننده وزن فرش سجاده ای می باشد زیرا اگر فرش سجاده ای ضخامت خاصی نداشته باشد بدین منظور است که از کیفیت خوبی برخوردار نیست.
  • موقع خرید فرش سجاده‌ای حتما به مشخصات فرش مثل طرح، نقش، دقت کنید که باعث پشیمانی شما در طول استفاده بلند مدت نشود.
فرش سجاده محراب نقش کاشان

 خرید سجاده فرش ارزان از محراب نقش  کاشان

سایت خرید اینترنتی فرش سجاده ای محراب نقش با ارائه تصاویر زیبا و نمونه کار های انجام شده در سراسر کشور شما را برای خرید بهترین فرش سجاده ای با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب یاری می کند.

جهت اطلاع از خدمات و طرح های ما بر روی دکمه خرید سجاده فرش کلیک نمایید. محراب نقش به هیچ عنوان کیفیت را فدای قیمت نخواهد کرد.

 ما در این مقاله به بررسی فرش سجاده ای ارزان قیمت پرداختیم و همچنین به نکاتی از جمله فاکتور های مهم در قیمت گذاری بر روی فرش سجاده پرداختیم. شرکت فرش سجاده ای محراب نقش کاشان (سجاده کارپت) جز معدود شرکت هایی است که توانسته است افتخارات و نمونه کارهای متعددی را در کارنامه کاری خود جای داده است. دریافت تقدیرنامه و گواهی حُسن انجام کار از سازمان‌های دولتی، غیردولتی و مساجدی که با فرش سجاده‌ای محراب نقش مفروش شده‌اند، مؤید همین مطلب است.

تولید سجاده فرش و فرش تشریفات برای مساجد بزرگی چون مسجد جامع تهران، شرکت های بزرگی همچون بانک ملت، آموزش و پرورش، شرکت مخابرات، بیمه پاسارگاد، شرکت فولاد، دانشگاه علوم پزشکی و… سبب شده تا نام محراب نقش به عنوان بهترین شرکت سجاده فرش شناخته شود.

شما می توانید به راحتی هر چه تمام‌تر، به صورت حضوری یا غیر حضوری از این شرکت، فرش سجاده ای و فرش تشریفات کاشان را با قیمت کارخانه بدون هیچ واسطه ای خرید نمایید. و فرش خود را درب مسجد یا نمازخانه مکان خود تحویل بگیرید.

امیدواریم نکات ذکر شده برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. از همراهی شما با سایت سجاده کارپت (محراب نقش) بسیار سپاسگزاریم.