03154751366 - 09133617256

ماجرای زیبای فرشی به سفارش خدا از زبان حجت الاسلام ماندگاری

ماجرای زیبای خرید فرشی به سفارش خدا در کلام زیبای حجت الاسلام ماندگاری و فرش سجاده ای مسجد ما. هدیه سجاده فرش به مادر شهید شب وفات حضرت ام البنین در هیئت نخل کاشان را از کلام یکی از حضار بشنویم

توی اینترنت دنبال طرح های فرش سجاده ای بودم. می خواستم به مناسبت وفات حضرت ام البنین ، مسجد مون به سجاده فرش با طرح زیبایی مزین بشه . به دنبال خرید فرش سجاده با بهترین کیفیت و ماندگاری و قیمتمناسب بودم ؛ اما نتیجه ای نگرفتم .

همان شب در مراسم ” منم یه مادرم ” در هیئت نخل کاشان شرکت کردم ولی توی فکر سجاده فرش مسجد مون بودم . آقای حجت الاسلام ماندگاری رو دعوت کرده بودند. یک آن، دیدم ایشان صحبت از فرش و قالی می کنند. توجهم به صحبت هاشون جلب شد . حیفه که نگم! ایشان فرمودند:

حجت الاسلام ماندگاری, فرش سجاده فرش سجاده محراب نقش کاشان

«شما کاشانی ها با صنعت قالی انس قشنگی دارید. یکی از هنرهای کاشان، هنر قالیبافی است. وقتی یه مادری قالی می‌بافد، تمام عشقش همین قالی است. دوست دارد مردم آن را ببینید. من میخواهم بگویم قالی قشنگ و تابلو فرش خیلی قشنگه. اما هیچ نقشه قالی به زیبایی تربیت یک انسان نیست.

مادرانی که بلد هستید، قالی زیبا ببافید، بیایید و از ام البنین یاد بگیرید. که چه قالی ای بافته که دنیا عاشقش شده. که مشتری اون خدا شده. تربیت فرزند مثل قالیبافی است.

خدا گفته اگر در تربیت فرزندتان در این قالی، این ده تا گل باشه من خریدارم.خریدار خداست و ثمر اون هم بهشته. هیچ کس جز خدا نمیتونه بخره.

ما همینطور که بچه هامون رو تربیت میکنیم خودمون رو هم باید تربیت کنیم. عجب تجارتی کردند مادران شهدا که محصول شان را خدا خرید.خدا میگه مرحبا به شما مادران و پدران که با خدا معامله کردید. بشارت باد بر شما. این که با خدا معامله کردید، خیلی رستگاری بزرگی است.[1]

هر کسی می‌خواهد خدا قالی تربیتش را بخرد، این ده گل را باید داشته باشه قالی اش. این ده تا گل چیه؟

گل اول: بی‌قرار باشد. (مجاهدت) «یقاتلون فی سبیل الله» یعنی برای خدا خودت رو به آب و آتش بزن. برای احیای واجبات خودت رو به آب و آتش بزن. برای نماز و… . برای مردم خودت را به آب و آتش بزن. برای فقرزدایی هم مردم باید خودشان را به آب و آتش بزنند.

فاطمه زهرا یک تنه خودش را به آب و آتش زد برای علی. بین کوچه رفت، مسجد رفت، پشت درب رفت. قاسم بن الحسن سیزده ساله خودش را به آب و آتش زد برای اباعبدالله. شهید فهمیده هم همینطور.

مادران بچه‌ی بیخیال تربیت نکنید، بچه ی بی‌قرار تربیت کنین. گل دوم: التائبون: فرهنگ عذرخواهی هم از مردم و هم از خالق. گل سوم: العابدون. اهل عبادت باشند. گل چهارم: الحامدون (فرهنگ تشکر) گل پنجم: السائحون  ( فرهنگ تلاش ) گل ششم: الراکعون (اهل تواضع در محضر خدا) گل هفتم: الساجدون (اهل سجده باشند.) گل هشتم: الامرون بالمعروف (تنهاخور نیستند) گل نهم: الناهون عن المنکر گل دهم: الحافظون لحدود الله (حفاظت از حدود الهی) این قالی هایی که می‌بافید، آخرش می‌فروشید به هر کس بیشتر بخره. خدا میگه من این قالی را میخرم اگر این ده گل را داشته باشه. خدایا فرزندان ما را لایق برای خریداری خدا قرار بده.”

حجت الاسلام ماندگاری, فرش سجاده فرش سجاده محراب نقش کاشان
خیلی صحبتاشون زیبا بود . باورتون نمیشه آخر جلسه هم به مادران شهدا هدیه سجاده فرش دادند. کنجکاو شدم ببینم بانی این هدایا چه شرکتیه؟ متوجه شدم از شرکت فرش سجاده ای محراب نقش این هدایا رو دادند . یه لحظه به خودم گفتم منم که دنبال خرید فرش سجاده ام ؛ حتما خدا داره با من حرف میزنه!  بعد جلسه سریع رفتم خونه تا محراب نقش را در دل سایت ها پیدا کنم.

فرش محراب عجب رنگ و لعابی دارد

طــرح های پر از نــقـش و نــگـاری دارد

به حق که فرش سجاده هایش بسیار زیبا بود. دوباره یاد صحبت های آقای ماندگاری افتادم که یک قالی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ و یاد فرش سجاده هایی که به مادران شهدا دادند. خدای من! این سایت هم هدیه فرش سجاده برای مسجد  در نظر داشت. حتی به مناسبت روز مادر ، تابلو فرش با عکس مادر هدیه می داد. چقدر داستان جستجوی فرش سجاده ای مسجد ما با مراسم و صحبت های زیبای حجت الاسلام ماندگاری شباهت داشت. هیچ کار خدا بی حکمت نیست. باورم شد که دست خدا در کار است . به راستی خداوند راهگشاست و راه حل بسیار دارد.

محراب نقش می تند عشــق را در تار و پود

فرش سجاده اش ره انــدر قیام و در سجود

نقش نامــش کرده دل محراب تسبیح وجود

فرش زیبایش کرده مسجد پٌر زِ انوار شهود

فرش تشریفات، فرش سجاده ،طرح دلخواه

هر آنــچه می طلبند جــمله  بایدش  موجــود

 

  • سوره توبه، آیه 111- 112