03154751366 - 09133617256
فرش سجاده ای, فرش نماز, قیمت فرش نماز فرش سجاده محراب نقش کاشان

فرش نماز چیست و چه کاربردی دارد؟

فرش نماز یا فرش مسجد به فرش‌هایی گفته می‌شود .که در طرح و نقشه آن، .هر فرد یک مکان مجزا برای نماز خواندن دارد. این فرش‌ها دارای طرح محراب هستند. همچنین با ستون‌هایی، مکان نمازگزاران از هم جدا شده است.

کارکرد این‌گونه فرش‌ها، نظم‌بخشی به فضاهای مذهبی است. همچنین تعیین جهت قبله. فرش‌های نماز باعث می‌شود هر فرد در مکان مشخص شده قرار بگیرد .و صفوف نماز مرتب باشد. استفاده از فرش نماز زیبایی دوچندانی به فضاهای مذهبی می‌دهد. در کنار نظم صفوف، طرح و نقش‌های چشم‌نواز این فرش‌ها، .باعث ایجاد فضایی معنوی در مسجد می‌شود.

ابعاد فرش نماز

ابعاد فرش نماز به‌صورت استاندارد، به عرض 125 سانتی‌متر و طول 63 سانتی‌متر است. البته این اندازه‌ها بنا به خواست و سفارش مشتری قابل‌تغییر است. قبل از شروع به بافت و تولید فرش نماز، .لازم است. کروکی محل مورد نظر به‌طور دقیق به تولیدکننده اعلام شود. تا مطابق با ابعاد آن، بافت فرش نماز انجام شود. قیمت فرش نماز بسته به ابعاد هر فضایی، تغییر می‌کند.

فرش سجاده ای, فرش نماز, قیمت فرش نماز فرش سجاده محراب نقش کاشان

انواع فرش نماز

فرش‌های نماز در شانه‌ها و تراکم‌های مختلف بافته می‌شوند. در جدول زیر فهرستی از قیمت فرش های نماز تولیدی محراب نقش را می‌بینید.

ردیفشانه و تراکمجنس نخ
۱فرش نماز 440 شانه تراکم ۸۰۰نخ پلی‌استر
۲ فرش نماز ۵۰۰ شانه تراکم ۸۰۰نخ صد‌درصد اکریلیک، هیت ست شده و بدون پرز، زمرد مشهد (بایر آلمان )
3فرش نماز 500 شانه تراکم 10۰۰نخ صد‌درصد اکریلیک، هیت ست شده و بدون پرز، زمرد مشهد (بایر آلمان)
4فرش نماز 500 شانه تراکم 12۰۰نخ صد‌درصد اکریلیک، هیت ست شده و بدون پرز، زمرد مشهد (بایر آلمان )
5فرش نماز 500 شانه تراکم 2250نخ ویرجین
۶فرش نماز 700 شانه تراکم 2550نخ صد در صد اکرولیک (دستبافت گونه)، هیت ست شده و بدون پرز، زمرد مشهد (بایر آلمان)
۷فرش نماز 1000 شانه تراکم 3000نخ صد‌درصد اکریلیک، هیت ست شده و بدون پرز، زمرد مشهد (بایر آلمان)
۸فرش نماز 1200 شانه تراکم 36۰۰نخ صد‌درصد اکریلیک، هیت ست شده و بدون پرز، زمرد مشهد (بایر آلمان)

به دلیل نوسانات قیمت نخ، جهت اطلاع دقیق. از قیمت سجاده فرش‌ها، با ما تماس بگیرید. همچنین شما می‌توانید فرش‌های نماز .محراب نقش را با طرح‌هایی متنوع و زیبا، از طریق لینک زیر ببینید:

طرح های فرش نماز

فرش سجاده ای, فرش نماز, قیمت فرش نماز فرش سجاده محراب نقش کاشان

چه فرش نمازی بخریم و از کجا؟

قیمت فرش نماز به عوامل مختلف بستگی دارد. دوام، کیفیت و ماندگاری فرش نماز بسیار مهم است. بنابراین لازم است از مواد اولیه مرغوب استفاده شود. بهترین نخ برای تولید فرش نماز، نخ صد در صد اکرولیک، هیت ست شده و بدون پرز است. سجاده فرش‌های 500 شانه با تراکم 1200 برای مساجد .و مکان‌هایی که در آن نماز برگزار می‌شود، بهتر است. چرا که نرمی و لطافت آن بیشتر بوده و به پای نمازگزاران فشار وارد نمی‌کند. اگر قیمت فرش نماز برای شما مهم نیست،. می‌توانید سجاده فرش‌های 700 شانه با تراکم 2550 را تهیه کنید. شرکت محراب نقش کاشان از بهترین مواد اولیه استفاده کرده و محصولی ماندگار را برای شما به یادگار می‌گذارد.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، فرش های نماز خود را از شرکت محراب نقش کاشان تهیه کنید. همکاران ما در بخش فروش، به صورت 24 ساعته آمادگی پاسخگویی به شما عزیزان را دارند.

شماره تماس: 09133617256

مفتخریم به شریک بودن در لحظه های معنوی شما