03154751366 - 09133617256

فرش های سجاده ای چگونه تولید می شود ؟

مراحل تولید فرش سجاده ای محراب نقش  امکان طراحی وشبیه سازی  سجاده فرش را فراهم کرده است و هر خریدار برای سفارش فرش سجاده ای میتواند مشخصات کامل از طرح و نقش  مورد نظر را به طراحان اعلام و شبیه سازی مورد  نظر را قبل از تولید مشاهده کند تا خروجی نهایی محصول از هر جهت مطابق با خواست و نظر مشتری صورت گیرد.

پس از انتخاب یا طراحی  فرش سجاده ای  و تایید طرح  و کیفیت بافت (میزان شانه و تراکم) توسط مشتری، مراحل 3گانه ی  بافت فرش سجاده ای محراب نقش  آغاز میشود.

مراحل تولید فرش سجاده شامل موارد زیر اسـت:

ریسندگی ، بافندگی و تکمیل.

 

تولید سجاده فرش, تولید فرش سجاده فرش سجاده محراب نقش کاشان
تولید سجاده فرش, تولید فرش سجاده فرش سجاده محراب نقش کاشان

ریسندگی :

در این مرحله نخ با استفاده از بخار آب و گرما دستخوش تغییرات فیزیکی و شیمیایی می شود  تبدیل میشوند. مرحله ی تولید “نخ های هیت ست” سبب کاهش پرز دهی فرش، پفکی شدن نخ و بالک بیشتر و در نتیجه کاهش میزان نخ مصرفی و پوشش بهتر و نرم تر شدن آن میشود.

در تولید فرش سه نخ متفاوت استفاده میشود: نخ تار از جنس پنبه یا پلی استر، نخ پود از جنس جوت و نخ خاب یا نخ پرز، که به طور عمودی بوده و از بین تارو پود عبور میکند و به فرش ضخامت می بخشد، از جنس اکریلیک یا پلی استر می باشند.

بافندگی :

نوع دستگاه بافندگی در کیفیت  فرش سجاده ای محراب نقش  تاثیر بسیاری دارد. برای تولید فرش های سجاده ای از دستگاه‌های تکسیما، CRX ، ASR ، VTR و HCP استفاده کرد که مناسب ترین آنها  دستگاه CRTوHCP شرکت وندویل بلژیک می باشند.

تکمیل فرش :

پس از بافت، فرش‌ها به سالن تکمیل فرش سجاده ای منتقل و در آنجا به ترتیب ، مراحل زیرانجام میشود.

  • تیغه
  • آهار زنی پشت فرش
  • شیرینگ(پرداخت سطح فرش)
  •  برش طولی و عرضی فرش
  • لبه دوزی ، زیگزاگ  و  ریشه زنی
  • کنترل کیفیت
  • رول و بسته بندی
تولید سجاده فرش, تولید فرش سجاده فرش سجاده محراب نقش کاشان

پس از طی مراحل فرش ها ، توسط شرکت فرش سجاده ای محراب نقش ، جهت فروش به بازارهای مقصد ارسال می شود.

گروه صنعتی محراب نقش کاشان ، تولید فرش سجاده ای برای فرش مساجد ، فرش نمازخانه ها ، فرش مصلی ها ، فرش حسینیه ها ، فرش امامزاده ها و دیگر اماکن متبرکه  را ارائه می دهد. برای دیدن رنگ بندی های مختلف هر طرح فرش مسجد با ارائه مشاوره رایگان میتوانید از طریق سایت محراب نقش اطلاعات لازم  را به دست آورید.

تولید سجاده فرش, تولید فرش سجاده فرش سجاده محراب نقش کاشان

کارشناسان ما به‌صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

راه‌های ارتباطی:

09133617256
09133899519
03154751365