فرش مدارس چه مشخصاتی  باید داشته باشد؟ چه فرشی مناسب مدارس است؟

نمازخانه مدرسه یکی از مهم ترین محل های حضور دانش آموزان می باشد. تاثیر حضور کودکان و نوجوانان در نمازخانه به همراه دوستان و همکلاسی ها و دبیران و مربیان در زندگی و آینده آنها بسیار مهم و اساسی است. ایجاد جذابیت و فراهم کردن یک محیط زیبا و دلنشین برای دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است. همه میدانیم  یکی از مهم ترین ملزومات نمازخانه فرش است که با رنگ ها و طرح های خود در محیط نمازخانه بسیار تاثیرگذار است.فرش نمازخانه مدارس باید دارای خصوصیاتی باشد که از طرفی با زیبا کردن محیط برای دانش آموزان در جذب آن ها برای حضور موثر باشد و از طرف دیگر در آموزش احکام نماز جماعت موثر باشد  و همچنین با شرایط مخاطبین مدرسه و روحیات کودکان و نوجوانان سازگار باشد.

سجاده فرش برای نمازخانه مدارس گزینه ی مناسبی است طرح ها و نقشه های زیبای فرش سجاده ای که یاد آور گل های زیبای بهشتی است می تواند برای نوجوانان جذاب باشد همچنین میتوان با کمی تغییر در نقشه سجاده فرش و فانتزی سازی نقشه و گل ها در هماهنگ سازی سجاده فرش با روحیات کودکان برای جذب بیشتر  آنها به نمازخانه و فریضه نماز اثرگذار بود.

حالت محرابی فرش سجاده ای نیز در روحیات معنوی کودک اثرگذار است. تنظیم قبله با نصب فرش سجاده ای به سمت آن و همچنین ایجاد نظم صفوف به آموزش بیشتر  احکام نماز جماعت به کودکان موثر است.

یکی از مسائلی که در انتخاب فرش نمازخانه مدارس حائز اهمیت است انتخاب رنگ سجاده فرش است. رنگ بوم سجاده فرش نمازخانه مدارس باید طوری انتخاب شود که دیرتر کثیف شود و لک ها را نشان ندهد. روحیه پرنشاط دانش آموزان و سن آن ها طوری است که ممکن است نتوانند به طور مناسب نظافت نمازخانه را رعایت کنند ما به مدارس برای تهیه سجاده فرش نماز رنگ های گردویی، سبز تیره، گلی و آبی تیره را پیشنهاد میکنیم چرا که این رنگ ها بیشتر با روحیه با نشاط نوجوانان سازگار است و از طرف دیگر نیز دیرتر لک شده و کثیف میشود.

شرکت فرش سجاده ای محراب نقش مفتخر است که در کارنامه کاری خود تجربه های موفق مفروش کردن فرش نمازخانه مدارس را داشته باشد. همچنین این شرکت مفتخر است تا جهت خدمت بیشتر و بهتر و برای ترویج و آموزش نماز به دانش آموزان طرح دلخواه و ویژه مدارس را تهیه کرده و با نخ صد درصد اکرولیک بدون کرک و پرز جهت مفروش کردن نمازخانه مدارس ببافد. مسئولین محترم مدارس میتوانند جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان فروش شرکت فرش سجاده ای محراب نقش تماس بگیرند.

نمونه ای از مدارس فرش شده