03154751366 - 09133617256

بهترین سجاده فرش مسجد چند شانه است؟ سجاده فرش ۵۰۰ شانه یا 1200 شانه؟

سجاده فرش ۵۰۰ شانه برای مساجد و مدارس بهتر است یا سجاده فرش 1200 شانه؟ به راستی فرش سجاده ای برای مسجد و نمازخانه ها چند صد شانه باشد بهتر است؟ همانطور که می دانیم فرش سجاده ای برای مسجد می تواند در شانه های مختلفی بافته شود. هر کدام خصوصیات خاص خود را دارا هستند. برای پاسخ به این سوال خوب است تاثیر تعداد شانه در فرش را بدانیم.

تاثیرتعداد شانه ها روی بهترین فرش سجاده‌ای ماشینی

تعداد شانه ها تاثیر زیادی روی فرش دارند که در ادامه به صورت جداگانه به هرکدام می پردازیم.

بهترین سجاده فرش, سجاده فرش ۵۰۰ شانه فرش سجاده محراب نقش کاشان

بهترین سجاده فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه

فرش سجاده ای ماشینی ۱۰۰۰ شانه همان مشخصات فرش ماشینی 700 شانه را دارد. تعداد شانه در این نوع از فرش ماشینی، از ۷۰۰ شانه زیادتر است. تعداد ریشه های فرش بیشتر است ولی ارتفاع آنها کمتر می شود. این فرش مقداری از خصوصیات فرش ها با شانه پایین تر و مقداری هم از خصوصیات فرش ماشینی با شانه های بالاتر هم دارند. از این بابت طرح فرش در این نوع با جزئیات بیشتری است و طرح ها زیباتر است.

بهترین سجاده فرش ۵۰۰ شانه

بسیاری از افراد برای مساجدشان به دنبال خرید سجاده فرش 500 شانه هستند؛ چرا که این فرش سجاده ای ها، نرم  و گوشتی تر هستند. اصطلاح گوشت دار در میان مردم عامه در برابر گفتن ارتفاع خاب زیاد برای فرش های مسجد مطرح می‌شود. سجاده فرش ۵۰۰ شانه با تراکم های مختلفی بافته می شود، چون دستگاه های بافتی آن ها با یکدیگر متفاوت است. به دلیل بلند بودن طول پرز، این فرش ها از مدل‌های دیگر نرم‌تر هستند. شاید بتوان گفت که کیفیت انواع سجاده فرش ۵۰۰ شانه با تراکم آن ها مشخص می شود. بهترین تراکم برای سجاده فرش ۵۰۰ شانه 1200 است. سجاده فرش های 500 شانه از نظر بسیاری از متخصصین و کسانی که تجربه دارند، بهترین سجاده فرش برای مساجد است.

بهترین سجاده فرش 700 شانه

سجاده فرش 700 شانه گره‌های بلندتری داشته و از این بابت ضخامت و ارتفاع بیشتری نسبت به فرش های بافته‌شده در شانه‌های دیگر دارد و به قالی‌های دستباف شبیه‌تر است؛ این فرش ها نسبت به 500 شانه سفت تر هستند. سجاده فرش 700 شانه دارای نقش‌هایی با جزئیات زیاد است و حاوی نقشه‌های شلوغ و ریزه‌کاری‌های زیاد است. جلوه زیباتری دارد و ریزبافت است. بهترین فرش سجاده‌ای 700 شانه، طبیعتا تراکم بالاتری دارد.

بهترین سجاده فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه

فرش سجاده ای ماشینی ۱۲۰۰ شانه طرح های زیباتری نسبت به فرش های ماشینی با شانه های پایین تر دارد. به این فرش ها می شود به عنوان یک تابلو فرش بسیار زیبا و بزرگ یاد کرد. تعداد ریشه ها در این فرش ها بیشتر است ولی ارتفاع ریشه ها بسیار کم است. این فرش ها به علت نازک بودنشان برای مسجد مناسب نیستند و ایستادن و راه رفتن بسیار در محیط مسجد با این فرش ها سازگار نیست.

بهترین سجاده فرش, سجاده فرش ۵۰۰ شانه فرش سجاده محراب نقش کاشان

اگر می خواهید برای مسجد یا نمازخانه‌تان، بهنرین سجاده فرش را داشته باشید، همین حالا با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرید:

09133617256

09133899519

محراب نقش، همدم سجده های عاشقانه شما