03154751366 - 09133617256
فرش سجاده محراب نقش کاشان

رنگ‌های مناسب سجاده فرش

رنگ‌های مناسب سجاده فرش بسته معمولاً رنگ‌هایی چون سبز و آبی هستند. همیشه برای خریداران این سؤال پیش می‌آید که رنگ‌های مناسب سجاده فرش چه رنگ‌هایی هستند؟ سلیقه هیئت‌امنا و متصدیان اماکن مقدس نیز در انتخاب رنگ مناسب سجاده فرش مؤثر است. فرش سجاده ای مثل فرش ماشینی در رنگ‌های مختلفی مانند کرم، گلی، سورمه و مشکی، گردویی و سبز بافته می‌شود. در این مقاله به بررسی رنگ های مناسب سجاده فرش ماشینی  برای مساجد و اماکن مذهبی می‌پردازیم.

بهترین رنگ مناسب سجاده فرش برای اماکن مذهبی

انتخاب سجاده فرش باید طوری باشد که با محلی که قصد فرش کردنش را داریم هم‌خوانی داشته باشد. اولین نکته برای خرید سجاده فرش ماشینی توجه به رنگ‌های استفاده شده در محل است. همخوانی رنگ انتخابی سجاده فرش با پرده و دیوارها مهم است. مثلاً اگر در دیوارها و کتیبه‌ها از رنگ‌های گرم زیادی استفاده شده، بهتر است از یک رنگ ملایم برای سجاده فرش استفاده کنیم. این از شدت رنگ‌های گرم می‌کاهد. اگر از رنگ‌های تیره یا سرد استفاده شده، باید برای سجاده فرش از رنگ‌های گرم و روشن استفاده کرد. که هم مکمل رنگ‌های سرد باشد و هم از تیرگی محیط بکاهد.

فرش سجاده محراب نقش کاشان
فرش سجاده محراب نقش کاشان

رنگ سجاده فرش را چگونه انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ سجاده فرش به حضور مردم در آن محیط نیز بستگی دارد. اگر می‌خواهید حسینیه‌ای را مفروش کنید، دقت بیشتری نیاز است. اگر هر روز در حسینیه نماز جماعت برپاست بهتر است از سجاده فرش‌هایی استفاده کنیم که رنگ‌های آرامش‌بخش دارند. موارد استفاده از حسینیه را هم در نظر بگیرید. در حسینیه‌ها ضمن استفاده برای مراسم عزاداری، دکورهای جشن و اعیاد مذهبی بسته می‌شود. رنگ سجاده فرش باید با در نظر گرفتن این شرایط انتخاب شود.

روانشناسی رنگ‌ها

بررسی روانشناسی رنگ‌ها نیز در انتخاب رنگ مهم است. هر رنگی بر روی افرادی که در محیط حضور دارند اثرات متفاوتی دارد. مثلاً رنگ قرمز و نارنجی به انسان شور و هیجان می‌دهد. رنگ آبی، سبز و فیروزه‌ای رنگ‌های آرامش بخشند. رنگ سبز در فرهنگ ایرانی-اسلامی رنگ مقدسی شناخته می‌شود. معمولاً عبادتگاه‌ها کف‌پوش و یا نور سبز دارند. این رنگ یادآور حس معنوی و روحانی است.

فرش سجاده محراب نقش کاشان

سجاده فرش تشریفاتی

کاربرد فرش تشریفاتی برای حسینیه‌ها، هتل‌ها و استقبال از مسئولین و مقامات است. بهتر است برای حسینیه فرش تشریفاتی را انتخاب کنید. چرا که نقشه آن سازگاری بیشتری با مراسم‌های حسینیه‌ها دارد. همچنین می‌تواند به‌جای سجاده فرش هم مورداستفاده قرار گیرد. برای فرش تشریفاتی رنگ آبی فیروزه‌ای و سبز مناسب‌تر است. فرش تشریفاتی قرمز برای هتل و استقبال از مقامات بهتر است.

اگر قصد انتخاب و خرید سجاده فرش دارید، برای مشاوره می‌توانید با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما به‌صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

09133617256

سجاده فرش محراب نقش، رنگ مهر و معنویت را به شما هدیه می‌دهد.

همین حالا سفارش بدهید!